NAUKA NIEMIECKIEGO W DOMU – jak uczyć się samodzielnie?

Samodzielna nauka języka niemieckiego w domu

Jeśli chcesz wiedzieć, czy samodzielna nauka języka niemieckiego w domu jest możliwa to w tym artykule udowodnię Ci, że tak. Bardzo dużo osób potwierdza, że można szybko i skutecznie nauczyć się niemieckiego od podstaw bez korzystania ze szkół językowych oraz korepetycji (czyli bez wychodzenia z domu). Sam jestem najlepszym przykładem na to, że taka nauka jest skuteczna, trzeba tylko wiedzieć czego i w jaki sposób się uczyć. Dlatego już teraz zdradzę Ci skuteczny sposób na to aby tanim kosztem i w krótkim czasie opanować w końcu podstawy języka niemieckiego, a wszystko to ucząc się tylko i wyłącznie w domowym zaciszu.

Czy można samemu nauczyć się języka niemieckiego w domu?

W internecie można spotkać wiele opinii, krytykujących samodzielną naukę w domu przez Internet. Wiele osób twierdzi, że lepiej wybrać korepetycje lub naukę w szkole językowej. Ja jednak mam zupełnie odmienne zdanie, gdyż osobiście opanowałem podstawy języka niemieckiego ucząc się samodzielnie w domu (wykorzystując do tego strony internetowe, kursy, materiały znalezione w sieci oraz zakupione kursy do nauki ze słuchu na MP3). Znam również wiele osób i znajomych, który potwierdzają, że można samodzielnie od podstaw nauczyć się języka niemieckiego w domu, wbrew opinią wielu nauczycieli lub osób, które po prostu nie wypróbowały metody, którą chce się dzisiaj z Tobą podzielić.

Zanim jednak to zrobię to poznaj:

Największe zalety nauki języka niemieckiego w domu przez Internet.

Zanim zdradzę Ci mój sprawdzony i co najważniejsze skuteczny sposób, który pozwala nauczyć się podstaw języka niemieckiego ucząc się tylko i wyłącznie w domu Online to chcę zdradzić Ci kilka największych zalet samodzielnej nauki języków obcych przez Internet przez które obecnie tak wiele osób odchodzi od nauki niemieckiego tradycyjnymi metodami właśnie na rzecz edukacji przez Internet.

 • nauka niemieckiego od podstawUcząc się niemieckiego w domu – oszczędzasz pieniądzesamodzielna nauka języka niemieckiego przez Internet jest znacznie tańsza od nauki w szkołach językowych. Dodatkowo oszczędzasz na dojazdach na zajęcia (zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na materiały do nauki języków, lub kursy do słuchania na MP3,

nauka niemieckiego od podstaw

 • Oszczędzasz swój cenny czas – ponieważ ucząc się samodzielnie bez wychodzenia z domu nie musisz dojeżdżać na zajęcia, stać w korkach czy też ustawiać całego planu w ten sposób aby dotrzeć na wyznaczoną godzinę do szkoły językowej w której masz zajęcia.

 

 • Uczysz się zawsze wtedy kiedy chcesz lub masz chwilę wolnego czasu – nauka języka niemieckiego przez Internet w domu charakteryzuje się tym, że to Ty decydujesz kiedy chcesz lub możesz się uczyć (np. w weekend lub wieczorem po powrocie z pracy).

 

 • Język niemiecki od podstawBrak niepotrzebnego stresu – wiele osób stresuje nauka w tradycyjnych szkołach językowych podczas nauki w grupach wśród innych osób. Ucząc się w domowym zaciszu nie musisz obawiać się popełniania błędów prze nauczycielem lub innymi uczniami czyli nie stresujesz się tak jak ma to miejsce w szkole językowej. Dodatkowo jeśli uczysz się niemieckiego od podstaw i trafisz na silną grupę, która szybko robi postępy możesz nie nadążać za tokiem lekcji i w ten sposób mieć problemy na kolejnych lekcjach.

Podstawy języka niemieckiego

 • Uczysz się tylko tego czego jeszcze nie umiesz i w tempie dopasowanym do siebie – nauka w domu daje Ci możliwość regulowania własnego tempa nauki. Nie jest ono narzucane przez grupę (nauczyciela lub inne osoby) na zajęciach językowych. Dodatkowo sam wybierasz metodę oraz materiał kursu lub lekcji, który przerabiasz czyli nie tracisz czasu na naukę zagadnień lub słówek, które już umiesz.

 

 • Masz dostęp do różnorodnych materiałów i kursów, które szybko uczą tylko najważniejszych i najbardziej potrzebnych rzeczy, a te będziesz wykorzystywać na co dzień rozmawiając po niemiecku. Korzystając z wyselekcjonowanych materiałów uczysz się szybko i wygodnie tylko tego co jest ważne i potrzebne, aby w krótkim czasie zobaczyć wyraźne efekty swojej nauki.

Jak skutecznie uczyć się języka niemieckiego w domu?

Jeśli chcesz szybko uczyć się niemieckiego bez wychodzenia z domu to musisz zacząć uczyć się mądrze i efektywnie. Do tego będziesz potrzebować:

 • wyznaczyć sobie jasny i czytelny cel nauki (np. opanuje podstawy niemieckiego do końca roku, nauczę się tysiąc najczęściej używanych niemieckich słów w 2 miesiące itd.).
 • odpowiednich materiałów do nauki lub najlepiej dobry i sprawdzony kurs niemieckiego przez Internet,
 • odpowiednio motywować się do nauki,
 • być systematycznym i wytrwałym.

O tym w jaki sposób uczyć się niemieckiego w domu oraz jak skutecznie motywować się do systematycznej nauki dowiesz się w następnych akapitach.

Nauka niemieckiego od podstaw – jak się uczyć samodzielnie, aby wciąż mieć motywację?

Bardzo często wśród wad samodzielnej nauki języków obcych wymienia się problem z motywowaniem się do systematycznej nauki. Osobiście sam również borykałem się z tym problemem. Znalazłem jednak w końcu sposób na to aby uczyć się wytrwale. Po I wyznaczyłem sobie konkretny cel oraz znalazłem sposób nauki, który wyjątkowo mnie motywował, bo właśnie dzięki niemu potrafiłem dostrzec systematyczne postępy w postaci zrozumienia coraz to trudniejszych niemieckich tekstów.

Sposobem na motywację była u mnie nauka tysiąca najczęściej używanych niemieckich słów, które odpowiadają za 80% rozumienia tego języka. Zamiast więc uczyć się słówek nie potrzebnych w większości przypadków, uczyłem się tych, które używane są najczęściej, stąd po kilku dniach nauki czytając jakiś niemiecki tekst widziałem wyraźne postępy w rozumieniu, a to dawało mi niesamowity entuzjazm i motywowało mnie do dalszej nauki.

Dodatkowo wykupiłem również płatny dostęp do systemu nauki niemieckich słówek na stronie 1000 słów oraz kursu niemieckiego online, co samo w sobie motywowało mnie do systematycznego zaglądania i korzystania z kursu (bo zapewne tak jak Ty nie lubię kiedy zainwestowane w siebie pieniądze po prostu się marnują).

Jak Szybko nauczyć się języka niemieckiego w domu (przez Internet)?

Skuteczna nauka niemieckiego od podstaw jest możliwa, dlatego jeśli jesteś osobą początkującą to poniżej zdradzę Ci sprawdzony schemat samodzielnej nauki bez wychodzenia z domu krok po kroku z wykorzystaniem Internetu, który pozwoli Ci w krótkim czasie opanować podstawy języka niemieckiego, a więc:

 • 1). poznaj i opanuj 1000 najczęściej używanych niemieckich słów – jest bardzo ważne na początku i pamiętaj nie warto przechodzić do kolejnego kroku bez nauczenia się właśnie tych najważniejszych i najpopularniejszych w niemieckim słów. Osobiście do nauki tych słów przez internet wykorzystywałem kurs 1000 słów na tej stronie oraz do ich utrwalania w każdej wolnej chwili będąc poza domem nagrania z kursem 1000 niemieckich słów na mp3 do pobrania na tej stronie.
 • 2). Kiedy już opanujesz najważniejsze niemieckie słówka to będziesz rozumiał niemiecki w 80% dlatego możesz śmiało rozpocząć naukę całych zdań i zwrotów po niemiecku po to aby w krótkim czasie nauczyć się mówić po niemiecku i to bez jakiejkolwiek nauki niemieckiej gramatyki. W internecie znajdziesz listę pięćset bardzo przydatnych w codziennej komunikacji niemieckich zwrotów, których naukę rekomenduję w ten sam sposób co niemieckich słówek. Ucz się tych zwrotów przez Internet – stronę do nauki o której piszę znajdziesz pod tym linkiem lub pobierając ten kurs do słuchania. Jeżeli chcesz poznać a metodę oraz poznać jej zalety oraz moje osobiste doświadczenia to przeczytaj koniecznie ten wpis: jak szybko nauczyć się mówić po niemiecku?
  Nauka niemieckich zwrotów przez Internet

  Nauka najważniejszych niemieckich zwrotów online przez Internet na stronie 1000 słów.

 • 3). Jeśli zależy ci na rozwijaniu innych umiejętności językowych tj: nauka pisania, czytania, poznawaniu nowych słówek, zagadnień gramatycznych lub ćwiczeniu i rozwijaniu zdobytej wcześniej wiedzy to zainwestuj koniecznie w najlepszy obecnie na rynku Kurs Angielskiego na platformie eTutor. Dostęp do wszystkich możliwości kursu jest płatny jednak miesiąc nauki kosztuje już niespełna 14 zł (więc jest to naprawdę minimalny koszt w porównaniu do możliwości jakie ten kurs oferuje). Zresztą możesz go wypróbować osobiście zupełnie za darmo, bo rejestracja jest darmowa, a po niej otrzymasz promocyjne 3 dni pełnego dostępu do wszystkich lekcji i materiałów bez jakichkolwiek kosztów w celu jego wypróbowania.

eTutor niemiecki - rozpocznij naukę

Nauka niemieckiego w domu od podstaw – podsumowanie.

Własnie przekazałem Ci moją osobistą i sprawdzoną metodę dzięki której bez wychodzenia z domu i korzystania z drogich zajęć w szkołach językowych samodzielnie w kilkanaście tygodni opanowałem podstawy języka niemieckiego, dzięki którym rozumiałem większość codziennego przekazu i niemieckich tekstów oraz potrafiłem swobodnie dogadać się w wielu sytuacjach po niemiecku. Wciąż rozwijam swoje umiejętności korzystając właśnie z Internetu, bo możliwości nauki z jego wykorzystaniem jest naprawdę bardzo dużo.

Samodzielna nauka niemieckiego od podstaw – jeżeli do tej pory zastanawiałeś się czy warto uczyć się online to myślę, że udało mi się Ciebie przekonać, przynajmniej do spróbowania. Jeżeli moje metody nie sprawdzą się u Ciebie lub masz już opanowane podstawy języka niemieckiego to poszukaj w sieci innej odpowiedniej dla siebie metody, która przyniesie Ci oczekiwane efekty. Jestem przekonany, że taką znajdziesz. Jeżeli taką już masz to może podzielisz się z nami efektami lub zdradzisz w komentarzu w jaki sposób Ty samodzielnie uczysz się języka niemieckiego?

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 • Niemiecki dla początkujących – zobacz jak wybrać najlepszy kurs do samodzielnej nauki języka niemieckiego od podstaw przez Internet.
 • Niemiecki eTutor – jak uczyć się niemieckiego przez Internet przy pomocy najpopularniejszego oraz najlepszego obecnie na rynku kursu niemieckiego online.

Oceń ten wpis.

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 4.9 / 5. oddanych głosów: 112

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

11 komentarzy

 • Ja też uczę się przez Internet i widzę duże postępy. Dużo słucham nagrań na YouTube (tam jest wiele lekcji do samodzielnej nauki) oraz korzystam właśnie z eTutora. Dla mnie ten kurs jest jednym z najlepszy z tych które dotychczas wypróbowałam.

 • Ja również angielskiego nauczyłam się sama w domu, bez pomocy lektora, korzystając tylko i wyłącznie z materiałów dostępnych w Internecie. Teraz przyszła pora na niemiecki i tak trafiłam na ta stronę 🙂 Sporo ciekawych pomysłów i kursów tutaj znalazłam, więc myślę, że tym razem będzie prościej i szybciej :))

  • Możesz kochana polecić jakieś łatwe strony dla początkujących?

   • Zdecydowanie etutor. Ja korzystałam również z Lerni, ale on jest podobny do etutora, więc wybierz sobie jeden z nich i do dzieła 🙂 🙂
    Poza tym poszukaj na YouTube. Jest wiele kanałów gdzie autorzy tłumaczą i uczą niemieckiego w ciekawy sposób.

 • Ja z kolei nie umiem się uczyć w domu :/ Potrzebuję lektora, nauki na żywo, tego że mnie ktoś poprawia. Chodzę do szkoły językowej w Warszawie i jestem zadowolona, sporo się podciągnęłam:)

 • Bardzo motywujący do samodzielnej nauki wpis. Jakoś nie wierzyłam, w skuteczność samodzielnej nauki, ale póki co przekonałam się, że nauka metodą callana w szkole nie działa. Spróbuję za to sama w domu uczyć się online z kursów internetowych.

 • Aleksandra z Koeln

  U mnie nauka niemieckiego od podstaw wyglądała trochę inaczej. Uczyłam się w szkole językowej i szło mi bardzo opornie. Pomijam już aspekt finansowy, bo dość długo chodziłam na zajęcia, a efekty były niespecjalne.

  Teraz wiem, że podstawy języka niemieckiego można z powodzeniem opanować samodzielnie w domu przy użyciu kursów ogólnie dostępnych. Z doświadczenia nie popełniłabym już drugi raz tego błędu i rozpoczęłabym naukę niemieckiego w domu i opanowała najważniejsze słownictwo samodzielnie.

  Dlatego polecam wszystkim czytającym ten artykuł porady w nim zawarte. Mi niestety nie dane było trafić na nie wtedy kiedy decydowałam się na szkołę językową. No ale cóż człowiek uczy się na własnych błędach.

 • Nauka w domu ma sens jeśli ma się samozaparcie 😛 ja niestety nie potrafię tak się uczyć. Jakiś czas temu skończyłam kurs A2 z niemieckiego w szkole Katarina (Wwa) i teraz zapisałam się na ich kurs wakacyjny na poziomie B1, mam nadzieję, że się dużo nauczę 🙂

 • Sama uczę się niemieckiego w domu i uważam, ze robię świetne postępy. Dlatego uważam, że można nauczyć się języka niemieckiego samemu w domu bez kursów stacjonarnych lub korepetycji z nauczycielami.

 • Wreszcie muszę się zebrać. Chciałbym zacząć pracę w niemczech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *