NIEMIECKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH – jaki internetowy kurs niemieckiego wybrać?

Niemiecki dla początkujących - kurs niemieckiego online

Jeżeli szukasz skutecznych materiałów lub sprawdzonych kursów do samodzielnej nauki niemieckiego online bez wychodzenia z domu przez internet, to w tym wpisie zdradzę Ci dwa internetowe kursy języka niemieckiego dla początkujących, które szczególnie warto wybrać na początek.


Nauka niemieckiego od podstaw (dla początkujących).

Każda osoba, która rozpoczyna naukę język niemieckiego zastanawia się jaki kurs niemieckiego dla początkujących wybrać, aby szybko zobaczyć efekty swojej nauki i w skuteczny sposób opanować podstawy tego języka. Problem pojawia się podczas wyboru materiały, bo niewiele osób wie od czego tak naprawdę ma zacząć naukę (czyli: jaki kurs niemieckiego dla początkujących wybrać?). Osobiście kiedy rozpoczynałem samodzielną naukę angielskiego, też miałem podobny dylemat, więc dokładnie wiem ile czasu oraz pieniędzy można stracić, zanim wybierze się ten odpowiedni kurs lub metodę nauki. Dlatego aby pomóc Ci w wyborze to w tym artykule opiszę moje doświadczeniach oraz wskażę Ci według mnie Dwa najlepsze kursy do nauki niemieckiego dla początkujących do samodzielnej nauki przez Internet.

Zanim jednak wskażę Ci kursy dla początkujących, które mnie najbardziej pomogły w samodzielnej nauce przypomnę Ci najważniejszą zasadę szybkiej nauki niemieckiego dla osób które dopiero rozpoczynają naukę lub nie widzą efektów dotychczasowej pracy.

Nauka podstaw języka niemieckiego – od czego zacząć?

Tak jak pisałem w poprzednim artykule: Jak Szybko Nauczyć się Języka niemieckiego? – jeżeli rozpoczynasz naukę i chcesz natychmiast zobaczyć pierwsze efekty swojej pracy to musisz skupić się na zrozumieniu języka. A najszybciej zaczniesz rozumieć niemiecki kiedy poznasz i opanujesz najczęściej występujące w tym języku słowa i zwroty. Pamiętaj, zostało udowodnione, że: nauczenie się tysiąca najczęściej stosowanych niemieckich słów pozwala zrozumieć aż 80% codziennych rozmów i dialogów po niemiecku.

Jeśli opanujesz te słowa, (a już za chwilę powiem Ci jak i gdzie to szybko zrobić) to zaczniesz rozumieć już większość niemieckich tekstów, stron www, filmów, i zdobędziesz fundamentalne podstawy j niemieckiego (bez których nauka trwa naprawdę bardzo długo) oraz motywację do dalszej nauki.

A zatem:
rozpoczynając naukę niemieckiego od podstaw skup się w pierwszej kolejności na jego zrozumieniu (czyli poznaniu i opanowaniu 1000 najczęściej stosowanych niemieckich słów).

Internetowy kurs niemieckiego Online do nauki najważniejszych słówek dla początkujących.

Skoro już wiesz, że naukę języka niemieckiego najlepiej rozpoczynać od poznania najczęściej stosowanych niemieckich słów i zwrotów, to musisz również wiedzieć, ze ich nauka w najczęściej praktykowany sposób (czyli z list słówek lub zeszytu) jest nie tylko nudna, ale również mało efektywna czyli bardzo nieskuteczna. W taki właśnie sposób najczęściej poznajesz słówka w szkole, gdzie musisz „wykuć” listę zadanych kilkunastu słów, by potem zostać z nich odpytanym, a już na następnej lekcji nie pamiętać większości z nich.

Nie ma sensu również iść do niemieckiej szkoły językowej, aby uczyć się słówek, bo jest to bardzo drogi sposób na ich opanowanie. Niemieckich słówek z powodzeniem możesz nauczyć się samemu bez wychodzenia z domu z wykorzystaniem stron lub kursów do nauki słówek online.

Sam zainwestowałem sporo pieniędzy i czasu na poszukiwaniu skutecznej metody nauki dla początkujących, aż w końcu trafiłem na stronę www.1000-slow.pl Dzięki metodzie, która poznałem na tej stronie oraz przy użyciu kursów tam dostępnych w ciągu niespełna dwóch miesięcy (poznając ok 20 słówek dziennie) opanowałem wszystkie najważniejsze słówka języka angielskiego.

Kiedy przyszedł czas na naukę j niemieckiego od podstaw to naturalnym dla mnie był wybór tej samej metody oraz sprawdzonych już wcześniej kursów tym razem uczące jednak języka niemieckiego. Wyznaczyłem sobie cel (nauka ok 30 słówek dziennie, robiąc weekendowe przerwy) i dzięki temu tysiąc najczęściej używanych niemieckich słów opanowałem dokładnie w 7 tygodni (to niespełna 2 miesiące) 🙂

Niemiecki dla początkujących – Nauka Niemieckich Słówek Online przez Internet.

Mimo iż obecnie w Internecie możesz znaleźć wiele stron z listami 1000 najpopularniejszych niemieckich słów to osobiście do nauki rekomenduję Ci wspomnianą już wcześniej stronę, bo to jedyna tego typu witryna na której znajdziesz zarówno kurs do nauki niemieckich słówek online (przy użyciu komputera) oraz dla osób w biegu: Kurs 1000 najczęściej używanych niemieckich słów na MP3 (do pobrania i słuchania).

Osobiście, aby przyśpieszyć naukę korzystałem z obu tych kursów. Większość czasu poświęcałem na naukę online przy komputerze. Dodatkowo aby nie tracić czasu oraz osłuchiwać się z wymową oraz znaczeniem uczonych wcześniej słówek – zakupiłem i pobrałem dodatkowo: ten kurs niemieckiego MP3, który zawsze miałem przy sobie i słuchałem zamiast muzyki czy audiobooków.

Główne zalety nauki na stronie 1000 słów:

Niemiecki 1000 słów - Szybka Nauka Słówek Języka Niemieckiego.

Tą stronę do nauki niemieckich słówek dla początkujących szczególnie polecam.

 • otrzymujesz sprawdzony system nauki słówek wraz z najważniejszymi znaczeniami oraz poprawną wymowa niemieckiego lektora.
 • system, który skupia się na nauce tylko tych słówek, których jeszcze nie znasz. Dlatego nie tracisz czasu na naukę słownictwa, które już umiesz lub pamiętasz, przez co szybciej osiągasz swój cel.
 •  miesięczny dostęp do kursu uczącego niemieckich słówek dla początkujących na tej stronie kosztuje tylko tyle ile musisz zapłacić za zaledwie dwie godziny nauki w tradycyjnej szkole językowej lub na zajęciach indywidualnych.
 • możesz pobrać ebooka do nauki niemieckich słów od podstaw w PDF.
 • otrzymujesz dostęp do przykładowych tekstów do przećwiczenia nauczonych słówek po opanowaniu każdej setki słówek) dzięki którym widzisz jak wiele już rozumiesz pamiętając kolejne angielskie słówka.

Czego brakuje mi na tej stronie:

 • Brak zdjęć lub grafik pomocnych przy zapamiętywaniu, kojarzeniu słówek,
 • Brak przykładowych zdań z zastosowaniem uczonego słowa, według mnie bardzo pomaga to w zapamiętaniu i utrwalaniu znaczeń danego słówka.
 • System powtórek nie do końca zgodny z tzw. krzywą zapamiętywania, co świetnie rozwiązane zostało w module do nauki słówek w kursie niemieckiego online o którym więcej dowiesz więcej dowiesz się czytając dalszą część tego artykułu.

Jaki kurs dla początkujących po nauczeniu się najważniejszych niemieckich słów?

Jest jeszcze jeden kompleksowy kurs języka niemieckiego online dla początkujących, którego szczególnie rekomenduję do kontynuacji nauki o opanowaniu najczęściej występujących w niemieckim słów. Jest to Kurs do nauki niemieckiego eTutor.

To według mnie zdecydowanie najlepszy internetowy kurs do nauki j niemieckiego co potwierdzają to również tysiące innych użytkowników.

Kurs eTutor niemiecki ma tylko jedna wadę w porównaniu do kursu angielskiego dostępnego na tej samej platformie. Nie ma póki co listy frekwencyjnej (czyli zawierającej tylko 1000 najczęściej używanych niemieckich słów). Jeśli autorzy tego kursu staną na wysokości zadania i w najbliższym czasie dodadzą ją do dostępnych i uporządkowanych list słówek to można będzie zrezygnować z nauki słówek na stronie 1000-słów, gdyż kurs niemieckiego eTutor w równie ciekawy i efektywny sposób uczy niemieckich słówek.

W kursie można również wygenerować darmowe fiszki z niemieckimi słówkami w formacie PDF, potem je wydrukować i mieć zawsze przy sobie.

Kurs języka niemieckiego dla początkujących

Kliknij na obrazek i wypróbuj za darmo kurs do nauki języka niemieckiego przez internet (eTutor).

Poza tym zawiera on również wiele multimedialnych lekcji, świetny system nauki niemieckich słówek, wraz z cyklicznymi powtórkami, zintegrowany z kursem Słownik niemieckiego Diki (chyba najlepszy w sieci) oraz wiele ćwiczeń, fotolekcji oraz gier utrwalających materiał.

Kurs niemieckiego eTutor oferuje tyle materiałów i możliwości nauki, że jest to temat na osobny artykuł, który zapewne w niedługim czasie opublikuję. Póki co nie trać czasu czasu i osobiście wypróbuj ten kurs głównie z uwagi na to, iż rejestracja jest darmowa oraz kurs bez opłacenia pełnego dostępu umożliwia wykonywanie ćwiczeń oraz daje dostęp do pełnej pierwszej lekcji na każdym z poziomów zaawansowania (od A1 do C2).

Podsumowując: Rekomenduję Ci założenie darmowego konta na stronie kursu niemieckiego eTutor i osobiste wypróbowanie jego możliwości. Jest to według mnie najlepszy kurs języka niemieckiego (nie tylko dla początkujących), który obecnie możesz znaleźć w polskim Internecie. Zarejestruj się za darmo i rozpocznij naukę niemieckiego już dzisiaj.

Nauka języka niemieckiego dla początkujących – podsumowanie:

Jeżeli szukasz Internetowego Kursu Języka angielskiego dla początkujących, który pomoże Ci szybko i efektywnie nauczyć się 1000 najczęściej stosowanych niemieckich słów (dzięki którym w krótkim czasie zaczniesz rozumieć podstawy języka niemieckiego) to szczerze polecam Ci skorzystać ze pełnego dostępu do kursu niemieckich słówek przez Internet na stronie 1000slow.

Dodatkowo jestem przekonany, że będziesz bardzo zadowolony z nauki niemieckiego na portalu eTutor, gdzie znajdziesz według mnie najlepszy kurs niemieckiego w Internecie, który możesz już dzisiaj wypróbować beż jakichkolwiek kosztów i zobowiązań.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

 • Nauka niemieckiego w domu – jak uczyć się samodzielnie? – poznaj sposoby na skuteczną i efektywną naukę języka niemieckiego przez Internet, bez wychodzenia z domu. Nie trać czasu i pieniędzy na drogie korepetycje i naukę w szkołach językowych, bo podstawy j niemieckiego możesz opanować bardzo szybko ucząc się samemu w domu (przed komputerem). Dla początkujących to jedna z najskuteczniejszych metod na opanowanie tego języka.

 

Oceń ten wpis.

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 4.9 / 5. oddanych głosów: 79

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

6 komentarzy

 • Cześć. Ten słownik niemieckiego Diki o którym piszesz jest świetny. Szkoda, że tak późno się o nim dowiedziałem, bo dotychczas korzystałem z Ponsa i jakoś nie miałem przekonania. Ten Diki jest dla mnie dużo lepszy. Dzięki

  • Szybka Nauka Niemieckiego

   Osobiście ja również po odkryciu słownika Diki zaprzestałem korzystania z jakiegokolwiek innego. I to w przypadku zarówno języka niemieckiego jak i angielskiego.
   Dodatkową ciekawostką jest to, że słownik ten jest zintegrowany z kursem do nauki języka niemieckiego eTutor, po zalogowaniu na tej stronie. Korzystając z tego kursu, kiedy nie znamy jakiegoś słówka w treści lekcji to klikamy na niego dwa razy i otwiera nam się jego tłumaczenie w słowniku. W ten sposób można również dodawać słówka wyszukiwane w słowniku Diki do powtórek w kursie eTutor.

 • Alicja_czarodziejka

  A dla mnie osoby początkującej, która chce nauczyć się 1000 niemieckich słów, który kurs będzie bardziej odpowiedni? Ten eTutor, czy na stronie 1000 słów? Pytam, bo nie mogę się zdecydować.

  • Szybka Nauka Niemieckiego

   Witaj Alicjo. Jeśli na początku nauki chcesz skupić się tylko na poznaniu i opanowaniu 1000 najważniejszych niemieckich słów dla początkujących to polecam kurs i stronę tysiąc słów. Jeśli jednak oprócz słówek chcesz równolegle uczyć się pisania, wymowy, wykonywać ćwiczenia, poznać podstawy gramatyki, a przy okazji systematycznie uczyć się tych słów wraz z powtórkami to naturalnie dobrym wyborem będzie eTutor.

 • Od lat uczę się różnymi sposobami i wciąż mój niemiecki jest na poziomie początkującym. Teraz uświadamiam sobie, że uczyłam się bezmyślnie. Z książek, ćwiczeń, kserówek od znajomych wciąż tracąc czas i ogarniając gramatykę. Wiem już, że nie tędy droga. Muszę spróbować tego internetowego kursu niemieckiego dla początkujących. Wcześniej nie uczyłam się z użyciem komputera. Od dzisiaj zaczynam, mam nadzieję, że w końcu zrobię jakiś postęp.

 • A co myślicie o kursie niemieckiego dla początkujących metoda callana? Mam możliwość zapisać się na niego w moim mieście i nie wiem czy warto spróbować? Generalnie bardzo mocno się reklamują, że to świetna metoda dla początkujących, czyli takich osób jak ja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *