Jak szybko nauczyć się języka niemieckiego?

Szybka nauka języka angielskiego

Jeśli zadajesz sobie pytanie – Jak nauczyć się niemieckiego lub właśnie rozpoczynasz naukę i chcesz szybko zobaczyć pierwsze efekty, a nie wiesz od czego zacząć lub w jaki sposób się uczyć to koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Zdradzam w nim bardzo sprytny sposób na to aby w krótkim czasie nauczyć się języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym umożliwiającym rozumienie większości przekazu po niemiecku.Jak Szybko Nauczyć się języka niemieckiego?

Słyszałem wiele opinii o tym, że szybka nauka języka niemieckiego nie jest możliwa. Nawet w szkole nauczyciele wciąż powtarzają, że aby nauczyć się niemieckiego potrzeba latami uczyć się słownictwa i poznawać zasady gramatyczne. Jednak sam osobiście przekonałem się, że istnieją niesamowite metody oraz potwierdzone badaniami sposoby na to aby wyraźnie przyśpieszyć naukę języków obcych w szczególności na poziomie początkującym. Dzisiaj zdradzę Ci właśnie taką metodę, dzięki której sam osobiście w krótkim czasie nauczyłem się języka angielskiego, a potem wspomnianego już niemieckiego. Metoda ta jest wyjątkowo skuteczna i sprawdzona przez wiele osób dlatego koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca.

Nauka niemieckiego w szkole – dlaczego to nie działa?

Nauka języka niemieckiego w szkole.Zapewne wiesz jak wygląda nauka języka niemieckiego w tradycyjnej szkole? Tam zwykle nauczyciel realizuje z góry narzucony tryb i sposób nauki, który uczy wszystkiego na raz zamiast skupiać się na przekazywaniu uczniom podstawowych umiejętności językowych tj. rozumienie oraz mówienie po niemiecku. Schemat zawsze jest ten sam, najpierw odmiana przez osoby, potem alfabet, gramatyka i słówka tj. kolory, nazwy zwierząt itd.

Jeśli zatem potrzebujesz nauczyć się niemieckiego naprawdę szybko to wielkim błędem jest uczenie właśnie według tego schematu. Sam po sobie wiem, że taka nauka w szkole w połączeniu z małą ilością godzin lekcyjnych nie pozwala na szybkie nauczenie się języka niemieckiego. Kolejnym błędem w nauce ta metodą jest również przykładanie tak wielkiej uwagi (już od samego początku) do poznawania i nauki zasad gramatycznych.

Owszem znajomość podstaw gramatyki jest często ważnym elementem, jednak sam nauczyłem się płynnie mówić po niemiecku praktycznie bez znajomości gramatyki. Wspominam o tym we wpisie o szybkiej nauce mówienia po niemiecku bez gramatyki.

Osoby, które rozpoczynają samodzielną naukę niemieckiego często nieświadomie popełniają wiele błędów już na początku nauki przy w wyborze odpowiedniej metody nauki. Dzieje się tak dlatego, że większość istniejących metod uczy w podobny sposób – czyli trochę niemieckich słówek, trochę czytania, niemieckiej gramatyki, do tego pisanie, wymowa itd. Co prawda znam kilka osób, które właśnie w ten sposób przy użyciu szkół językowych i przeróżnych kursów nauczyły się języka niemieckiego, jednak w ich przypadku trwało to bardzo długo, gdyż zdobywana w ten sposób wiedza jest często fragmentaryczna i brak w jest w niej konkretnej strategii, przez co widoczne efekty pojawiają się dopiero po miesiącach lub latach ciężkiej pracy.

Tobie jednak zależy na tym aby języka niemieckiego nauczyć się szybciej – prawda?

Podstawowa zasada szybkiej nauki języka niemieckiego od podstaw.

Dlatego jeżeli chcesz szybko nauczyć się niemieckiego, to musisz zacząć stosować metody, które dają błyskawiczne efekty. Tylko w ten sposób nie zniechęcisz się do nauki już po pierwszym tygodniu. Zanim zdradzę Ci tą właściwą metodę nauki niemieckiego dla początkujących (od której sam rozpoczynałem nie tylko naukę niemieckiego ale wcześniej również języka angielskiego) to musisz wiedzieć bardzo ważną kwestię:


Fundamentem szybkiej nauki języka niemieckiego jest jego rozumienie!


Jak nauczyć się niemieckiego

Dlatego właśnie tak ważne na początku nauki języka niemieckiego jest znalezienie skutecznej metody na to aby przy minimalnym nakładzie pracy i czasu, jak najszybciej zacząć rozumieć język niemiecki. Rozumienie większości przekazu po niemiecku pozwoli zauważyć Ci szybkie efekty nauki, ale również wpłynie na twoją motywację oraz chęć do dalszej nauki, bo zobaczysz, że Twoja nauka nie idzie na marne i przynosi efekty w krótkim czasie. – A zatem:

Jak szybko zacząć rozumieć język niemiecki?

Na wstępie musisz wiedzieć, że w języku niemieckim występuje kilkaset tysięcy słów. Badania potwierdzają jednak, że do codziennej komunikacji w języku niemieckim statystyczny Niemiec wykorzystuje średnio zaledwie ok 2500 słów. Ta liczba w większości przypadków odpowiada za niemalże 100 procentowe rozumienia tego języka. Cała reszta słówek są używane bardzo rzadko (np. słownictwo i terminy specjalistyczne, branżowe itd.) z którymi podczas codziennych rozmów spotkasz się bardzo rzadko.

Dodatkowo na podstawie licznych badań naukowców i wielu lat doświadczeń na temat języka niemieckiego stwierdzono, że opanowanie zaledwie: 1000 najczęściej używanych niemieckich słów pozwala rozumieć aż 80% treści w tym języku!


Dlatego jeśli chcesz: szybko nauczyć się języka niemieckiego to koniecznie rozpoczynaj swoją naukę od poznania i opanowania najczęściej stosowanych niemieckich słów i zwrotów.


Jak nauczyć się niemieckiego? – pamiętaj więc, zamiast uczyć się mało popularnych słówek tj: strych, kombajn, przepiórka i wielu innych, używanych rzadko lub w ogóle lepiej od razu postawić na naukę i opanowanie niemieckich słów, które używa się codziennie po kilkadziesiąt razy (to, tu, ten, i, on, jest, gdzie, który itd).

Jak skutecznie motywować się do nauki niemieckiego?

Jeśli chcesz mieć ciągłą motywację do samodzielnej nauki języka niemieckiego, to koniecznie na starcie nauki musisz wyznaczyć sobie konkretny cel i dożyć do tego aby jak najszybciej go zrealizować. Tym celem dla Ciebie jako osoby która rozpoczyna właśnie naukę i chce szybko nauczyć się języka niemieckiego powinno być: poznanie i trwałe zapamiętanie najczęściej stosowanych niemieckich słów, których znajomość pozwala rozumieć język niemiecki na poziomie aż 80%.

Jeżeli jeszcze nie przekonałem Cię do nauki niemieckiego ta metodą to koniecznie zobacz krótką prezentację na poniższej stronie z której dowiesz się o:

3 zaskakujących faktach dla których warto rozpocząć naukę języka niemieckiego właśnie od poznania 1000 najczęściej używanych w nim słów.

Zobacz prezentację - dlaczego warto zacząć naukę niemieckiego od poznania 1000 najczęściej używanych niemieckich słów.

Kliknij powyżej a zostaniesz przekierowany na stronę z prezentacją video, obejrzenie której zmieni Twoje podejście do tematu szybkiej nauki języka niemieckiego.

Szybka nauka niemieckiego – jak się uczyć?

Sam osobiście właśnie od nauczenia się 1000 najczęściej używanych angielskich słów (na tej stronie) rozpocząłem samodzielną naukę języka angielskiego po szkole z której po kilku latach nauki, nie wyniosłem kompletnie nic. W dokładnie ten sam sposób później uczyłem się języka niemieckiego i dlatego gwarantuję Ci, że jeśli chcesz szybko zacząć rozumieć to co mówią do Ciebie lub piszą po niemiecku i na wstępie postawisz na poznanie oraz nauczenie się najważniejszych niemieckich słówek to szybko zobaczysz niewspółmierne efekty w stosunku do poświęconego na naukę czasu.

Więcej o tej metodzie możesz dowiedzieć się z tego tego nagrania video na (YouTube).

Gdzie najszybciej opanujesz najważniejsze niemieckie słówka?

Myślę, że wiesz już dlaczego warto uczyć się najważniejszych niemieckich słówek – zatem gdzie je znaleźć i jak się ich szybko nauczyć? Ja osobiście korzystałem ze strony uczącej 1000 najważniejszych niemieckich słów wykorzystując zarówno kurs do uczenia się online (przez Internet) oraz poza komputerem słuchając lekcje z tego kursu do nauki słówek w MP3.

Dodatkowo później słówka te utrwalałem oraz uczyłem się nowych wykorzystując do tego system powtórek na stronie: kursu niemieckiego eTutor.

Musisz wiedzieć, że mimo to iż w Internecie jest wiele list, kursów i stron do nauki najpopularniejszych niemieckich słów, to ja zdecydowanie rekomenduję naukę właśnie na powyższych stronach z uwagi na ich jakość, skuteczność oraz niewielkie koszty w stosunku do jakości materiałów. Nauka z ich pomocą przynosi naprawdę wymierne efekty i kursy te pozbawione są wielu błędów, z którymi często spotykałem się na wielu innych często darmowych stronach.

Jak uczyć się niemieckiego – Podsumowanie:

Najważniejszą zasadą szybkiej nauki języka niemieckiego od podstaw jest skupienie się na zrozumieniu języka. Najkrótsza droga do tego wiedzie poprzez poznanie i opanowanie 1000 najczęściej używanych niemieckich słów (co według badań) pozwala rozumieć ponad 80% codziennych tekstów i rozmów w tym języku. Znajomość tysiąca najważniejszych niemieckich słów to absolutna podstawa w procesie nauki języka. Dlatego jeśli w krótkim czasie chcesz opanować niezbędne podstawy języka niemieckiego i szybko zacząć rozumieć większość przekazu po niemiecku to idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie nauka właśnie tą metodą.

PS. W komentarzu czekam na Twoją opinie na temat tej metody, osobiste doświadczenia w temacie nauki niemieckiego oraz pytania na które oczywiście postaram się odpowiedzieć.

Zobacz również: 

 

 • Jak w krótkim czasie nauczyć się mówić po niemiecku? – poznaj bardzo skuteczną i szybka metodę, dzięki której wiele osób w krótkim czasie nauczyła się swobodnie rozmawiać po angielsku i to bez jakiejkolwiek znajomości gramatyki języka niemieckiego.
 • Nauka niemieckiego w domu – jak nauczyć się niemieckiego samodzielnie bez wychodzenia z domu?. Poznaj najlepsze i sprawdzone metody nauki języka niemieckiego Online przez Internet.

Oceń ten wpis.

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 4.7 / 5. oddanych głosów: 178

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

19 komentarzy

 • Ta metoda ma sens, ale trzeba mieć wiele samozaparcia podczas nauki tych słówek. Mnie osobiście motywuje potrzeba nauczenia się tego języka w krótkim czasie z uwagi na wyjazd do pracy za granicę konkretnie do Hannoveru już w przyszłym roku. Myślę, że w pierwszej kolejności postawię właśnie na naukę najprzydatniejszych słów niemieckich, aby rozumieć co ktoś ode mnie chce. Potem skupię się na mówieniu. Mam nadzieję, ze zdążę opanować podstawy tego języka, aby nie stresować się kiedy już wyjadę. Potem i tak będzie już tylko lepiej 🙂

  • Witaj Elżbieto. Jeżeli chcesz uczyć się sama to podążaj za metodami, o których piszę na tej stronie. Gwarantuję Ci, że dają one naprawdę szybkie efekty. Najpierw postaraj się opanować 1000 najważniejszych niemieckich słów, aby potem przejść do nauki najczęściej używanych niemieckich zwrotów. Staraj się dużo słuchać i otaczać się językiem na co dzień. W ten sposób myślę, że do końca roku opanujesz niemiecki w stopniu, który umożliwi Ci swobodną komunikację na co dzień po wyjeździe do Niemiec.

   Powodzenia zatem w nauce życzę 🙂 Łukasz.

  • Tez tak będę próbować.. Super motywujeszmnie nie jestem sama

 • A ja na korepetycjach z moją nauczycielką uczyłem się czasów i dziwnych niemieckich słówek, które miałem nauczyć się na kartkówki w szkole. To teraz już wiem dlaczego dalej nie umiem języka niemieckiego. Parę lat nauki w szkole i kilka stów na korepetycje poszło w las.

  • Szybka Nauka Niemieckiego

   No niestety w szkołach często tak właśnie uczą, czyli jak piszesz zaliczania kolejnych kartkówek, sprawdzianów itd. A według mnie nauka powinna skupiać się na tym aby uczniowie opanowali podstawowe umiejętności czyli rozumienie, mówienie i pisanie w tym języku.

 • Moja starsza siostra zawsze zastanawiała się nad tym jak szybko nauczyć się niemieckiego, znajoma poleciła jej korepetycje w jednej ze szkół językowych, chodziło konkretnie o metodę Calana. Siostra chodziła przez pół roku na takie zajęcia z niemieckiego i co? potrafiła powiedzieć tylko kilka prostych regułek, lub odpowiedzi na pytania, które miała w podręczniku. A teraz po kilku miesiącach już prawie nic nie umie. Dla mnie to porażka, wydać tyle pieniędzy i nie widzieć żadnych efektów. A według mnie powinna zacząć właśnie od opanowania najważniejszych niemieckich słówek i wtedy dopiero iść na jakiś dobry kurs, ale na pewno nie metodą callana.

 • Szybka Nauka Niemieckiego

  Też w czasach, kiedy potrzebowałem szybko nauczyć się języka angielskiego pokusiłem się na kurs metoda Callana, i mam podobne doświadczenia jak Twoja siostra. Ja uczęszczałem na zajęcia jednak tylko przez 2 miesiące i zrezygnowałem, bo to nie zdecydowanie nie była metoda dla mnie. Po tych przygodach z Callanem oraz korepetycjami zacząłem sam szukać metody odpowiedniej dla siebie i wtedy odkryłem stronę i kurs 1000 słów (o czym często pisze właśnie na tej stronie) i tak wszystko się zaczęło 🙂 Niemieckiego uczyłem się dokładnie tym samym schematem co angielskiego i według mnie to najlepsza metoda na szybkie opanowanie języków obcych do poziomu podstawowego.

 • Ja nie umiem się uczyć w ten sposób. Potrzebuję lektora, który poprawi moją wymowę, nakieruje mnie i przygotuje jakieś ćwiczenia. Zapisałam się do szkoły Katiusza i idzie mi całkiem nieźle:)

 • ja polecam: BLONDYNKA NA JĘZYKACH – WERSJA NOWOCZESNA

 • Nauka języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym – polecam kursy empiku.

 • Proszę o odpowiedź jak nauczyć się niemieckiego w stopniu komunikatywnym w najkrótszym czasie. Bardzo mi zależy gdyż w kwietniu wyjeżdżam do Niemiec i potrzebuję dogadać się w tym języku.

  • Bazując na własnych (i nie tylko) doświadczeniach proponuję Ci intensywną naukę w/g konkretnego schematu.
   Najpierw skupienie się na zrozumieniu języka (to fundamentalna umiejętność) poprzez opanowanie pierwszego tysiąca najważniejszych niemieckich słów. Następnie skorzystaj z kursu MP3 do nauki najważniejszych niemieckich zwrotów (czyli gotowych schematów wypowiedzi). Możesz słuchać ich w każdej wolnej chwili i powtarzać na głos.
   Rozbudowuj te wypowiedzi o słówka które znasz (te najważniejsze) i twórz własne zdania na ich podstawie.

   Ja w ten sposób w krótkim czasie opanowałem absolutne podstawy umożliwiające dogadanie się za granicą.
   Myślę, że przy odpowiednim zaangażowaniu i nakładzie czasu i pracy z Twojej strony zdążysz do kwietnia, opanować niemiecki tak aby komunikatywnie porozumiewać się w tym języku.

   Informacje o tym skąd wziąć i jak uczyć się w/g wspomnianego wcześniej schematu znajdziesz na mojej stronie.

   Pozdrawiam i powodzenia w nauce.

 • A skąd wziąć te 1000 najczęściej używanych słów?

 • jak mam się uczyć tysiąca słów skoro moja nauczycielka od niemieckiego uczy mnie sześć lat i nadal nic nie umiem a pani leci tak jak są tematy w podręczniku i teraz mam o sporcie

 • Ja najpierw uczyłem się zwrotów potem słówek, a teraz jedno i drugie jednocześnie z pomocą Tłumacz Google i książek.

 • Jak otaczać się tym językiem czego najlepiej najprzyjemniej słuchać czytać jak z kimś zacząć rozmawiać skąd znaleźć taką osobę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *