1000 SŁÓW NIEMIECKI – jak i gdzie uczyć się niemieckich słówek?

Niemieckie Słówka - Gdzie uczyć się 1000 najczęściej używanych niemieckich słów

W tym artykule opowiem Ci o metodzie 1000 niemieckich słów, która na zawsze zmieniła moje podejście do szybkiej nauki słówek języka niemieckiego. Jest to metoda przeznaczona głównie dla osób początkujących i na chwilę obecną nie wyobrażam sobie rozpoczęcia nauki jakiegokolwiek języka bez opanowania właśnie 1000 najczęściej stosowanych w nim słów. W tym wpisie dowiesz się w jaki sposób i gdzie najlepiej uczyć się 1000 niemieckich słów, aby szybko zacząć rozumieć język niemiecki.


1000 słów niemiecki – moja historia…

Jak zapewne zauważyłeś adres strony którą właśnie przeglądasz to www.niemiecki1000slow. Wybrałem taką domenę nie przypadkowo, gdyż to własnie metoda nauki 1000 najczęściej używanych słów zmieniła moje podejście do nauki języków obcych (najpierw angielskiego, a później niemieckiego). Metoda ta w szybkim czasie pozwoliła mi poczynić niewyobrażalne postępy w nauce i zrozumieniu języka angielskiego za co jestem wdzięczny jej autorom.

Strona do szybkiej nauki 1000 najczęściej używanych niemieckich słów.


1000 najpopularniejszych niemieckich słów – trochę statystyk…

Zanim jednak powiem Ci dlaczego warto rozpocząć naukę języka niemieckiego od poznania i opanowania najczęściej stosowanych w nim słówek musisz wiedzieć, że:

 

 • Poznanie 25 najczęściej używanych niemieckich słów daje Ci już zrozumienie na poziomie ok. 30% przeciętnego tekstu w tym języku?
 • Następnie – 100 najczęściej używanych niemieckich słówek da Ci już zrozumienie ok. połowy codziennych dialogów i tekstów po niemiecku.
 • Opanowanie tylko 300 występujących najczęściej niemieckich słów to już 65% zrozumienia języka.
 • I w końcu znajomość wspomnianych już 1000 najczęściej używanych niemieckich słów pozwala Ci zrozumieć język niemiecki już w ok. 80%. (niesamowite prawda?)

Dodatkowo badacze zajmujący się językiem niemieckim stwierdzili, że na co dzień, w potocznej komunikacji, przeciętny Niemiec używa stale średnio tylko od 800 do 1000 niemieckich słów.

Jak widzisz zatem aby szybko zacząć rozumieć język niemiecki musisz na początku poznać i nauczyć się 1000 najczęściej używanych niemieckich słów wraz z tłumaczeniem.

Szybka Nauka tylko najważniejszych niemieckich słów.

Zauważ, że metoda 1000 niemieckich słów skupia się na osiągnięciu szybkiego efektu, którą daje opanowanie najbardziej wartościowej umiejętności, którą możesz jest najważniejsza na początku nauki języka niemieckiego czyli na rozumieniu języka. W tej metodzie nie będziesz uczył się słów takich jak:

strych, wielbłąd, kominiarz, popielaty i wielu innych tego typu,

które poznaje uczeń w szkole, a potem w ogóle ich nie wykorzystuje. Za to uczysz się słownictwa, z którego statystyczny Niemiec korzysta w prawie każdej rozmowie na co dzień. Będą to słowa takie jak:

ja, chcę, my, z, powiedział, wczoraj, kiedy, zjem, mam, jak, ten itd.

To własnie sprawia, że materiału na początku nauki jest naprawdę niewiele, dlatego w krótkim czasie widzisz pierwsze efekty swojej pracy w postaci znajomości 1000 niemieckich słów i rozumieniu większości potocznych wypowiedzi po niemiecku.

***

Więcej o tej metodzie dowiesz się z tego nagrania video: Niemiecki 1000 słów – Jak szybko nauczyć się języka niemieckiego korzystając z metody tysiąca niemieckich słów.

Zobacz koniecznie nagranie powyżej, w którym Sebastian Schabowski (jeden z autorów tej metody) opowiada o tym dlaczego warto rozpocząć naukę niemieckiego od poznania tysiąca najczęściej stosowanych niemieckich słów.

Dla kogo nauka niemieckiego metodą 1000 słów będzie najlepszym rozwiązaniem?

Nauka Niemieckich Słówek tą metodą będzie dla Ciebie szczególnie użyteczna jeśli jesteś osobom początkującą, czyli właśnie rozpoczynasz naukę języka niemieckiego lub:

 • chcesz wyjechać za granicę do niemieckojęzycznego kraju (do pracy lub w celach turystycznych) i czuć się pewnie, móc rozumieć to o czym mówią wokół Ciebie i być w stanie powiedzieć również coś od siebie,
 • zamierzasz iść do szkoły językowej, lecz nie chcesz płacić ciężko zarobionych pieniędzy za to, aby ktoś uczył Cię słówek, których możesz bez problemu nauczyć się samodzielnie przez Internet bez wychodzenia z domu,
 • chcesz szybko zacząć rozumieć informacje zawarte w niemieckojęzycznych stronach internetowych, bo jak dobrze wiesz, można tam znaleźć wiele cennych informacji,
 • chcesz szybko nauczyć się mówić po niemiecku, a znajomość 1000 najczęściej używanych niemieckich słów to absolutna podstawa i fundament do dalszej nauki.
 • potrzebujesz szybko nauczyć się języka niemieckiego (tutaj możesz podać swój powód dla którego chcesz lub potrzebujesz znać niemiecki).

Gdzie znaleźć 1000 niemieckich słów i jak szybko się ich nauczyć?

Osobiście nie polecam uczyć się tych słówek z zeszytu lub listy i wkuwać je na pamięć (tak jak to robią na zajęciach w szkole) bo jest to bardzo nieefektywny sposób nauki nowego słownictwa, który niestety przynosi bardzo mizerne rezultaty i sprawia, iż nauczone słówka szybko ulatują z pamięci.

1000 słów niemieckich możesz szybko nauczyć się na kilka innych ciekawych i skutecznych sposobów. Polecam Ci samodzielną naukę przez Internet na stronie: www.niemiecki.1000-slow.pl oraz pobranie specjalistycznego kursu do słuchania na MP3 (kurs ten znajdziesz tutaj). Szerzej o tej stronie i kursie piszę już w następnym akapicie.

Niemiecki 1000 słów – Szybka Nauka słówek przez Internet

Niemiecki 1000 słów - zacznij rozumieć niemiecki.

Strona do nauki 1000 niemieckich słów Online przez Internet.

Do nauki niemieckich słówek przez Internet szczególnie polecam Ci wspomnianą już powyżej stronę (z której sam osobiście korzystałem). Pomogła mi ona w szybki sposób opanować pierwszy tysiąc najczęściej używanych słówek języka niemieckiego.

Jakie są w/g mnie główne zalety tego systemu do nauki nowych słówek?

 • Każde słówko z listy frekwencyjnej zapisane w systemie do nauki posiada tylko maksymalnie trzy najczęstsze polskie znaczenia oraz oczywiście poprawna wymowę niemieckiego lektora – native speakera (która jest powtarzana wiele razy po to aby jeszcze lepiej i szybciej zapamiętywać).
 • Kolejna zaleta tego systemu jest możliwość eliminacji z powtórek słów, które już umiesz. Nie tracisz więc czasu na wyświetlanie i naukę słówek które już znasz.
 • Dodatkowo system dopasowuje się do Ciebie, czyli uczysz się w swoim indywidualnym tempie kiedy tylko chcesz, lub kiedy masz czas na naukę, a wszystko to przez Internet bez wychodzenia z domu.
 • Aby tego było mało twórcy zadbali również o to abyś mógł szybko sprawdzić swoją wiedzę. Po każdej 20 niemieckich słów otrzymujesz krótki test utrwalający.

To wszystko  sprawia, że nauka 1000 niemieckich słówek przez Internet przy wykorzystaniu systemu dostępnego na tej stronie www jest dużo szybsza i efektywniejsza niż tradycyjna nauka z zeszytem lub listą słówek, którą często wykorzystują uczniowie podczas nauki języka niemieckiego od podstaw.

Niemiecki 1000 słów kurs do słuchania na MP3

MP3

Warto słuchać niemieckich słówek na MP3

Jeśli chcesz uczyć się szybciej i w jeszcze krótszym czasie opanować niemieckie słowa, to oprócz uczenia się niemieckich  słówek przez Internet polecam Ci słuchanie kursu do nauki w plikach MP3. Wykorzystując te lekcje możesz podświadomie zapamiętywać najważniejsze niemieckie słowa bez wysiłku i poświęcania czasu na naukę. Stąd metoda ta jest bardzo wygodna, bo wystarczy pobrać zakupione lekcje kursu na komputer lub telefon i słuchać go zawsze wtedy kiedy masz taką możliwość (nawet wykonując codzienne obowiązki).

Sam osobiście uruchamiałem własnie te lekcje zawsze wtedy, gdy wychodziłem z domu (czyi słuchałem ich zamiast radia lub ulubionej muzyki na telefonie). Jest to według mnie wręcz niezbędne uzupełnienie Internetowego kursu do nauki słówek.

Dodatkowo po pobraniu lekcji MP3 w zestawie otrzymujesz również Niemieckie słówka w PDF (w formie eBooka), którego możesz wydrukować aby dodatkowo uczyć się poprawnej pisowni uczonych słówek.

I najważniejsze zasada przy nauce z pomocą kursu do słuchania słówek na mp3: nie staraj się niczego na siłę zapamiętywać. Słuchaj jak najwięcej razy danych lekcji i słówek, a zobaczysz, ze po krótkim czasie będziesz je już znakomicie pamiętać (tak jak często pamiętasz np: tekst telewizyjnych reklam lub słowa swoich ulubionych piosenek).

Co jeśli opanujesz już 1000 najczęściej używanych niemieckich słówek?

Opanowanie tysiąca najważniejszych niemieckich słów to absolutna podstawa. Oczywistym jest to, że w dalszym procesie nauki będziesz musiał poznać inne słówka. Gdzie zatem się ich uczyć? Najlepszy w mojej opinii system nauki niemieckich słówek posiada: kurs do nauki niemieckiego online eTutor.

Kurs Języka niemieckiego - eTutor

Kurs niemieckiego Online – eTutor możesz wypróbować za darmo.

Ma on tylko jedną wadę, póki co nie ma w nim wyodrębnionej listy 1000 najważniejszych niemieckich słów. Kiedy taka lista powstanie to powinna ona zastąpić kurs o którym wcześniej wspomniałem na stronie 1000 słów. Dlatego jeśli chcesz uczyć się niemieckich słówek po opanowaniu listy tych najważniejszych to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie założenie darmowego konta na stronie tego kursu i uczenie się słówek właśnie poprzez system regularnych powtórek.

Poniżej przykładowy zrzut ekrany z systemu nauki na stronie eTutor.

Nauka niemieckich słówek Online - eTutor

Moduł nauki niemieckich słówek na stronie kursu Niemiecki eTutor: Kliknij i wypróbuj za darmo.

Podsumowanie.

Jeżeli jesteś osoba początkującą i chcesz szybko nauczyć się języka niemieckiego, a po przeczytaniu tego wpisu wciąż zastanawiasz się czy nauka słówek na opisanych przeze mnie stronach ma sens i jest odpowiednia dla Ciebie to niech przekona Cię moje słowo oraz opinie osób które już skorzystały z tej metody – kliknij tutaj aby zobaczy opinie. 

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś samodzielnie wypróbował te strony. Nic nie ryzykujesz, gdyż od autorów tej metody (Sebastiana Schabowskiego i Pawła Sygnowskiego) otrzymujesz 100% gwarancję satysfakcji na to że dzięki tej metodzie szybko zaczniesz rozumieć niemiecki. Jeśli Ci się ona nie spodoba, albo stwierdzisz że nie jest ona dla Ciebie to otrzymasz zainwestowane pieniądze z powrotem na konto. Szczegóły znajdziesz na stronie 1000-slow.pl.

Jak widzisz nic nie ryzykujesz w tym przypadku, więc proponuję Ci skorzystać z tej metody i wspomnianych wyżej kursów, gdyż to właśnie dzięki nim w 7 tygodni! perfekcyjnie opanowałem 1000 najczęściej stosowanych niemieckich słów

PS. Czekam na Twoja opinię w komentarzu lub jeśli masz pytania to również pisz w komentarzu, a ja postaram się jak najszybciej na nie odpowiadać.


 

Oceń ten wpis.

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 4.9 / 5. oddanych głosów: 34

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

6 komentarzy

 • Korzystam z etutora i bardzo mi się podobają multimedialne lekcje w tym kursie. Uczę się tam również niemieckich słówek oraz wykonuję ćwiczenia (głównie fotolekcje) jak dla mnie super. Z lekcji na stronie 1000 słów jeszcze nie korzystałam, ale może wypróbuję.

  • No to w takim razie jeśli uczysz się słówek z lekcji na kursie eTutor to zapewne wiele z tych 1000 najważniejszych niemieckich słów już umiesz 🙂 Niestety w kursie niemieckiego na tym portalu póki co nie ma listy 1000 niemieckich słów (tak jak w przypadku kursu angielskiego gdzie taka lista jest i to podzielona na dodatkowe kategorie), ale kolejne ważne słówka należące do pierwszego tysiąca będą systematycznie pojawiały Ci się w kolejnych lekcjach.

 • Czy aby na pewno te 1000 najczęściej używanych niemieckich słów wystarczy aby umieć niemiecki?

  • To zależy co rozumiesz pod słowem „umieć niemiecki”? Tak jak pisałem, znajomość 1000 najczęściej używanych słówek to absolutna podstawa, w nauce każdego języka (czy jest to angielski, niemiecki czy hiszpański). Każda osoba chcąca biegle posługiwać się niemieckim prędzej czy później będzie musiała opanować słownictwo, które zawiera się właśnie w tym tysiącu najpopularniejszych słów.

   Ja uważam, że zdecydowanie najlepiej te słówka poznać właśnie na początku swojej nauki, właśnie z uwagi rozumienie tego języka jak również motywację do dalszej nauki. Im wyższy poziom wtajemniczenia językowego będziesz chciała osiągnąć to zrozumiałe, że będziesz potrzebowała znać coraz to więcej niemieckich słówek.

 • Alicja_czarodziejka

  Po Twoich wpisach już zdecydowałam, że rozpocznę swoją przygodę z nauką języka niemieckiego od poznania właśnie tych 1000 najważniejszych niemieckich słówek. Według mnie masz rację, że nie warto najpierw skupiać się na gramatyce, tylko na słówkach, które będziemy słyszeć na co dzień i własnie z nich korzystać. Dzięki za celne porady. Pozdrawiam Alicja.

 • super opracowana nauka niemieckiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *