NIEMIECKI MP3 – Kursy i Lekcje do Nauki Niemieckiego MP3

Nauka Niemieckiego Mp3 - kursy i lekcje do nauki niemieckiego.

W ostatnim czasie bardzo często na Facebooku oraz mailowo pytacie o kursy i lekcje języka niemieckiego Mp3 do słuchania. Ponieważ na rynku jest cały ogrom różnych materiałów do nauki ze słuchu, stąd często macie problemy z wyborem tego odpowiedniego dla siebie kursu. Dlatego w odpowiedzi na Wasze pytania postanowiłem przygotować zestawienie według mnie najlepszych i sprawdzonych kursów i lekcji do samodzielnej nauki języka niemieckiego ze słuchu w plikach Mp3. Sprawdź mój ranking, posłuchaj darmowych lekcji i świadomie wybierz najlepszy dla siebie kurs niemieckiego Mp3.


Nauka niemieckiego MP3 – dlaczego warto?

Zaraz poznasz kursy i lekcje języka niemieckiego Mp3 które wydatnie pomogą Ci w samodzielnej nauce jeśli nie masz zbyt wiele czasu w ciągu dnia, a chcesz w krótkim czasie opanować podstawy tego języka.

Wcześniej jednak skupię się na tym dlaczego warto korzystać z lekcji w plikach Mp3 oraz jak słuchanie języka niemieckiego (nawet bierne) pomoże Ci to w rozwijaniu swoich zdolności językowych.

Osobiście uważam, że słuchanie niemieckiego czyli uczenie się przy pomocy lekcji i kursów niemieckiego Mp3 to jeden ze skuteczniejszych, a zarazem bardzo przyjemny sposób na opanowanie podstawowych niemieckich słów i zwrotów.

Niemiecki MP3 – główne zalety:

Podstawowe zalety nauki niemieckiego Mp3 z pomocą kursów i lekcji do słuchania:

 • Masz więcej czasu na naukę niemieckiego – jeśli jesteś osobą zabieganą to słuchając niemieckiego na Mp3 możesz uczyć się podczas wykonywania codziennych obowiązków lub w czasie odpoczynku. Przykładowo z kursu niemieckiego Mp3 możesz korzystać podczas biegania, dojazdu do pracy, szkoły, w czasie spaceru, lub nawet w pracy (zamiast słuchania radia lub muzyki). Jak widzisz słuchając nagrań możesz uczyć się języka praktycznie w każdej chwili, w której możesz uruchomić lekcję. Wyobraź sobie że zamiast radia w samochodzie uruchamiasz płytę z kursem niemieckiego Mp3 i słuchasz go po 40 minut dziennie (20 minut drogi w oba kierunki). Przez to Nauka niemieckiego Mp3 w miesiącu pozwala zaoszczędzić Ci już ponad 13 godzin nauki, a w roku aż 160 godzin. To tyle ile trwają dwa semestry w szkole językowej.
 • Nie musisz skupiać się na nauce – badania naukowe dowodzą, że wystarczy kilka lub kilkanaście razy wysłuchać danego materiału (w tym przypadku niemieckich słówek lub zwrotów) aby umysł sam i automatycznie je zapamiętał. Dowód znajdziesz w ramce poniżej.

Ciekawostka: Czy jesteś w stanie wyrecytować z pamięci regułkę: „Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączona do opakowania lub skonsultuj się z …” która dołączana jest do każdej reklamy leków? –

Zapewne powiesz, że tak – a czy uczyłeś/aś się jej kiedyś na pamięć…?  NIE! – I to jest najlepszy przykład na to, nauka niemieckiego mp3 jest skuteczna, bo możesz w krótkim czasie zapamiętać i opanować materiał po kilku lub kilkunastu wysłuchaniach danej lekcji.

 • Poprawiasz wymowę i uczysz się całych niemieckich zdań i zwrotów – nauka niemieckiego mp3 oprócz pojedynczych niemieckich słówek pozwala poznać również całe zdania i zwroty. Dzięki temu uczysz się melodii tego języka oraz nabierasz płynności w jego rozumieniu.
 • Poprawiasz rozumienie niemieckiego ze słuchu. – kiedy wiele razy słuchasz nagrań niemieckiego lektora to nie tylko przyzwyczajasz się do języka ale również ćwiczysz rozumienie ze słuchu. A jak możesz się dowiedzieć z artykułu: Jak szybko nauczyć się języka niemieckiego – rozumienie języka to jedna z najważniejszych umiejętności językowych, którą musisz opanować po początku swojej nauki.
 • Oszczędzasz pieniądze – kurs niemieckiego Mp3 zazwyczaj są dużo tańszy od standardowych papierowych podręczników do nauki. Z ich pomocą możesz uczyć się wygodnie i samodzielnie (np. niemieckich słówek) zamiast wydawać pieniądze na drogie korepetycje lub tradycyjne kursy językowe (tracąc przy tym dodatkowy czas na dojazdy do szkoły językowej).
 • Otrzymujesz dodatkowe materiały (e-podręczniki, ebooki, PDFy itd.) – wiele wydawnictw wraz z lekcjami niemieckiego Mp3 do pobrania daje również ebooki PDF (e-podręczniki), które możesz wydrukować i oprócz nauki ze słuchu uczyć się jeszcze efektywniej śledząc treść nagrania z dołączonych materiałów w PDF.

Niemiecki MP3 – lista rekomendowanych kursów i lekcji niemieckiego ze słuchu (do pobrania).

Każdy lubi uczyć się w swój indywidualny sposób. Jedni potrzebują nauczyć się niemieckich słówek, inni całych zdań i zwrotów, a kolejne osoby najlepiej dialogów lub specjalistycznego słownictwa potrzebnego np. w pracy lub podczas podróży.

Z tego powodu postanowiłem przygotować zestawienie według mnie najlepszych lekcji i kursów niemieckiego w plikach mp3 do pobrania podzielonych na tematykę uczonych słów i wyrażeń. Są to tylko sprawdzone materiały, z których korzystałem lub korzystałem  osobiście, więc mogę z czystym sumieniem polecić je również Tobie.


Niemiecki MP3 – kursy do nauki niemieckich słówek.

Nauka niemieckich słówek MP3

Nauka niemieckiego Mp3 – Słówka

Jeśli chcesz uczyć się niemieckich słówek Mp3 ze słuchu od podstaw to poniżej przedstawiam trzy moje propozycje na naukę niemieckiego słownictwa.

Kurs Niemiecki 1000 słów MP3 

Jeśli szukasz szybkich efektów w postaci rozumienia języka niemieckiego lub jesteś osoba początkującą, która właśnie zaczyna naukę to rekomenduję Ci opanowanie na wstępie najważniejszych niemieckich słówek. W jednym z artykułów wspominałem już, że zapamiętanie 1000 najczęściej używanych niemieckich słów gwarantuje Ci rozumienie niemieckiego na poziomie 80%.

Kurs, 1000 niemieckich słów na Mp3, składa się z 40 lekcji w plikach Mp3. Każda lekcja zawiera po 25 niemieckich słówek wraz z tłumaczeniem (maksymalnie trzy najważniejsze znaczenia) oraz poprawna wymową niemieckiego native speakera.

Dodatkowo do kursu otrzymujesz również:

 • listę 1000 najczęściej używanych niemieckich słów w PDF (do druku).
 • linki do materiałów po niemiecku dla początkujących, dzięki którym sprawdzisz swoją znajomość nauczonych wcześniej słówek
 • raport w PDF (ebook) – jak uczyć się niemieckiego po opanowaniu 1000 niemieckich słów.

Język niemiecki Mp3 - najważniejsze słówka

To kurs, który zmienił moje podejście do samodzielnej nauki języka niemieckiego w domu i uważam, że opanowanie tych niemieckich słów to absolutna podstawa w procesie szybkiej nauki niemieckiego.


Fiszki Niemiecki MP3 – nauka słówek ze słuchu.

Jako alternatywę do powyższego kursu (z którego sam osobiście nauczyłem się najpopularniejszych niemieckich słów) proponuję korzystanie z kursów niemieckiego mp3 wyd. Cztery Głowy z serii: Fiszki Audio MP3 – Język niemiecki.

Niemiecki Fiszki Mp3

Niemieckie Fiszki Audio MP3 – zbiór kursów do nauki niemieckich słówek.

Wydawnictwo Cztery Głowy specjalizuje się w fiszkach do nauki języków obcych zarówno tych tradycyjnych w postaci karteczek oraz Audio Mp3 do nauki ze słuchu. Jestem przekonany, że w empiku lub innej księgarni spotkałeś/aś już charakterystyczne niebieskie pudełka z fiszkami tego wydawnictwa. Są to wysokiej jakości materiały. Ja polecam Ci szczególnie własnie te w formie Audio. Są one dostępne zarówno na CD jak również do pobrania (download) w plikach Mp3 bezpośrednio przez Internet.

Niemieckie Fiszki Audio MP3 – wybierz kurs odpowiedni dla siebie.

Choć z założenia Fiszki mają uczyć niemieckiego słownictwa, to możesz dla siebie pobrać kurs, który będzie najbardziej pasował do Twoich potrzen, a jest w czym wybierać:

 • Fiszki Język Niemiecki MP3 – słownictwo (od 1 do 5). czyli kurs niemieckiego Mp3 uczący niemieckich słów w zależności od poziomu zaawansowania – od początkującego A1/A2 do zaawansowanego C1. Słówka wraz z przykładami użycia, każde słowo w osobnym pliku mp3, dodatkowo pogrupowane są one na kategorie. – Świetne materiały.
 • Fiszki Język Niemiecki MP3 – Konwersacje dla początkujących oraz średnio-zaawansowanych. Uczące zarówno niemieckich słówek jak również całych zwrotów. Wszystko to oczywiście podzielone na kategorie.
 • Niemieckie Fiszki MP3 – czasowniki (poziom A – dla początkujących i B średnio zaawansowanych) – kurs niemieckiego mp3 skupiający się na nauce najważniejszych niemieckich czasowników. W kursie poznasz również odmianę niemieckich czasowników nieregularnych, ich formy podstawowe, poznasz tryb przypuszczający, a także posłuchasz niemieckich zwrotów, przysłów i idiomów (a wszystko to słuchając MP3).
 • Fiszki MP3 Niemiecki – Biznes i matura ustna – dodatkowo znajdziesz równiez niemieckie fiszki uczące specjalistycznego słownictwa biznesowego oraz niezbędnego na ustną maturę z języka niemieckiego.

Więcej informacji o konkretnych fiszkach, opinie oraz możliwość pobrania znajdziesz tutaj: Niemiecki Fiszki MP3. Polecam Ci przed decyzją o zakupie wysłuchać za darmo fragmentu (znajduje się on zawsze na stronie konkretnego wydania pod lub nad okładką).

Nauka języka niemieckiego Mp3 – Poniżej udostępniam video z przykładowym nagraniem kursu uczącego niemieckich słówek Mp3 pochodzącego z Fiszek Audio wyd Cztery Głowy.

Nauka niemieckiego mp3 – Fiszki (słówka po niemiecku dla początkujących)


Niemieckie słówka Mp3 – pomocne w pracy i podróży za granicę.

Jeśli potrzebujesz wyjechać do pracy za granicę lub planujesz podróż do niemieckojęzycznego kraju, a nie masz wiele czasu na to aby skupić się na nauce to rekomenduję skorzystanie z kursu: 1000 niemieckich słów Mp3 związanych z praca i podróżą za granicę. Jest to kurs niemieckiego mp3 ze strony 1000 słów do pobrania, podzielony na dwie części:

 • 500 niemieckich słów Mp3 w pracy – tylko najpotrzebniejsze i najczęściej stosowane niemieckie słownictwo stosowane podczas pracy za granicą.
 • 500 słów po niemiecku Mp3 w podróży – tylko najpotrzebniejsze słownictwo dla początkujących niezbędne podczas wyjazdu za granicę, wakacji lub podróży służbowej do Niemiec.

Niemiecki - Konwersacje Mp3

Niemiecki Mp3 konwersacje

Kursy Niemieckiego Mp3 pomagające w nauce mówienia po niemiecku – rozmówki i konwersacje.

W momencie kiedy znasz już podstawy niemieckiego, masz opanowane 1000 najczęściej używanych niemieckich słów lub chcesz szybko nauczyć się swobodnie mówić po niemiecku to skup się na nauce całych niemieckich zdań i zwrotów (czyli gotowych schematów tworzenia najczęściej stosowanych wypowiedzi).

Poniżej zamieszczam listę kursów niemieckiego Mp3 które pomogą Ci pokonać barierę w mówieniu oraz pozwolą nauczyć się swobodnie rozmawiać po niemiecku.


500 najczęściej używanych niemieckich zwrotów MP3

Niemieckie zwroty Mp3

Niemiecki nauka Mp3 – zdania i zwroty

Najpierw wspomnę o kursie, który uczy najważniejszych niemieckich zwrotów ze słuchu. Jeśli śledzisz moją stronę to zapewne już go znasz. Dzięki jego słuchaniu nauczyłem się schematów budowania niemieckich zdań bez skupiania się na zasadach gramatyki niemieckiej.

Pewnie zapytasz jak to możliwe słuchając takich nagrań i nie ucząc się gramatyki…? Zauważ, że jeśli znasz już najpopularniejsze niemieckie słówka to naturalnym kolejnym krokiem w stronę opanowania umiejętności mówienia po niemiecku jest poznanie i nauczenie się schematów pełnych zdań i zwrotów. Nauka najpopularniejszych niemieckich zwrotów na mp3 da Ci podstawy do samodzielnego tworzenia pełnych wypowiedzi, co w połączeniu ze znajomością słówek sprawia, że mówisz wręcz automatycznie podmieniając tylko słowa w zdaniu.

Dodatkowo słuchając takich nagrań uczysz się melodii języka i osłuchujesz się ze schematami tworzenia pełnych zdań (a to jest bardzo ważne).

Dlatego mam dla Ciebie zadanie. Wysłuchaj kilka lub kilkanaście razy zamieszczonej poniżej lekcji video, a zobaczysz, że podświadomie zapamiętasz zawarte w niej niemieckie zwroty i będziesz w stanie je  powtórzyć.

Język niemiecki Mp3 za darmo.

Na stronie: 500 niemieckich zwrotów Mp3 możesz zapoznać się ze szczegółami tego kursu, posłuchać przykładowej lekcji oraz zamówić i pobrać pełny kurs w plikach MP3 na własność. Oprócz 25 plików Mp3 (każdy zawiera po 20 niemieckich zwrotów) wraz z kursem otrzymasz również listę zawartych w nagraniach niemieckich zwrotów w pliku PDF z ich poprawną pisownią oraz tłumaczeniem. Możesz ją wydrukować i śledzić (uczyć się pisowni) podczas słuchania kolejnych lekcji z tego kursu. Szczególnie polecam ten kurs – jest naprawdę świetny i bardzo pomocny.


Niemieckie Rozmówki Mp3 – konwersacje.

Jako alternatywę do kursu zawierającego najważniejsze niemieckie zwroty w Mp3 polecam bardzo dobre materiały od wydawnictwa DIM a konkretnie: Niemiecki Mp3 konwersacje dla początkujących. Jest to kurs od podstaw do samodzielnej nauki ze słuchu w plikach MP3, który skupia się na pomocy w opanowaniu podstawowego słownictwa, które jest niezbędne w codziennych rozmowach po niemiecku. Jego autorzy postawili sobie cel nauczenia słuchaczy tworzenia prostych zdań w języku niemieckim oraz systematycznego pokonywania bariery w mówieniu.

Niemiecki MP3 - konwersacje dla początkujących

Niemiecki MP3 – konwersacje

Ciekawym dodatkiem do nauki niemieckiego Mp3 jest w tym przypadku również moduł karaoke (czyli pliki lrc) przez co masz możliwość śledzenia wzrokowego zawartości kursu przy odtwarzaniu np. na odtwarzaczu KaraFun.

Każda lekcja niemieckiego mp3 zawiera naukę niezbędnych do prowadzenia rozmowy słówek i zwrotów. Moduł do powtarzania i utrwalania całych zdań w różnych sytuacjach oraz samodzielne odpowiadanie na pytania i tworzenie zdań.

Oczywiście jak i w poprzednich pozycjach wraz z plikami MP3 znajdziesz również podręcznik w PDF (ebook) z pełnym tekstem kursu do czytania lub tradycyjnej nauki.

Klikając tutaj: Język Niemiecki – konwersacje dla początkujących Mp3 – możesz zapoznać się z kursem, posłuchać darmowej lekcji oraz natychmiast zamówić i pobrać wszystkie lekcje kursu.


Nauka Języka niemieckiego Mp3 – podsumowanie.

Mam nadzieję, że tym wpisem przekonałem Cię do słuchania języka niemieckiego w każdej chwili, w której możesz założyć słuchawki lub uruchomić odtwarzacz MP3 lub CD. Słuchaj niemieckiego zamiast radia, podczas biegania lub zmywania naczyń, a szybko zobaczysz efekty nawet biernego słuchania niemieckich lekcji.

Wypunktowałem również według mnie najbardziej pomocne lekcje do nauki niemieckiego Mp3. Przed ewentualnym pobraniem konkretnych kursów koniecznie posłuchaj darmowych lekcji lub ich fragmentów, aby osobiście przekonać się, czy lektor, materiał lub forma kursu Ci odpowiada. Każdy lubi uczyć się w inny sposób, więc wybierz ten odpowiedni dla siebie.

Zauważ, że kursy o których wspomniałem są płatne. Osobiście uważam, że nauka języka to inwestycja w siebie, dlatego warto inwestować tylko w sprawdzone kursy, bo masz gwarancję ich jakości. Osobiście przez moje ręce przeszło wiele książek, kursów i materiałów, więc wiem jak wiele błędów zawierają udostępniane za darmo materiały i nagrania (np. na chomikuj). Płatne kursy niemieckiego Mp3 pobierasz raz na zawsze i masz do nich dostęp nawet za 5 lat więc to pojedyncza inwestycja, która naprawdę szybko się zwraca.

Ja korzystałem z materiałów, które wymieniłem powyżej więc patrząc na swoje efekty, mogę Ci je szczerze zarekomendować (jako sprawdzone i pomocne).


Ps. W komentarzu podziel się swoimi przemyśleniami w tym temacie. Jeśli uczysz się niemieckiego z plików Mp3 to napisz jakie to są materiały i dlaczego warto z nich skorzystać. Stwórzmy w komentarzach rozwinięcie tego wpisu i dzielmy się sprawdzonymi plikami, które pomogą innym w efektywnej i szybkiej nauce niemieckiego ze słuchu.


 

Oceń ten wpis.

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 5 / 5. oddanych głosów: 25

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

5 komentarzy

 • Bardzo dokładny i wyczerpujący artykuł – a takie lubię najbardziej.
  Sama uczyłam się angielskiego z fiszek w plikach mp3 i byłam bardzo zadowolona.
  Teraz pora na niemiecki i zapewne słówek tez będę uczyła się w ten sposób.
  Dla nie słuchanie to podstawowa metoda nauki. Szybko łapię w ten sposób, więc potwierdzam, że warto.
  Zaciekawił mnie ten kurs najważniejszych zwrotów i faktycznie po czwartym wysłuchaniu zamieszczonego nagrania kojarzę (pamiętam) już większość z zawartych w nim wyrażeń – chyba się skuszę 🙂

  • Dzięki za ciekawy komentarz. Widzę, że mamy ze sobą dużo wspólnego. Najpierw angielski, potem niemiecki, no i nauka języka poprzez słuchanie. Kurs 500 zwrotów polecam szczególnie, bo uczy tylko tego co najpotrzebniejsze więc efekty są wręcz natychmiastowe.

 • Ja uczyłem się z kursu Pawlikowskiej – Blondynka na Językach z dołączoną płytą CD MP3 i nauka niemieckiego w ten sposób bardzo mi pomogła.

  • Znam kursy Pawlikowskiej i uważam, że są pomocne. Nie skupiają się na gramatyce tylko na najprostszych konstrukcjach i słówkach, które przydają się w konkretnych sytuacjach. Opanowując ten kurs można dogadać się w wielu sytuacjach. Jedyna uwaga, jak nauka z kursami Beaty Pawlikowskiej to tylko tak jak wspominasz z kursem (nagraniami) na MP3. Nauka z samą książka jest mało efektywna według mnie. Dodatkowo nie osłuchujemy się z językiem oraz nie poznajemy poprawnej wymowy słówek i zdań.

 • Ja najbardziej cenię sobie edgarda. Mają wiele kursów do nauki niemieckiego oraz innych języków. Dla początkujących najlepiej kursy podstawowe np Niemiecki Mp3 kurs Podstawowy. Wiele pomocnych słówek, zwrotów, dialogi do słuchania i ćwiczenia podsumowujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *