JĘZYK NIEMIECKI NAUKA – Porady Mateusz Grzesiak YouTube.

Język Niemiecki Nauka - Porady Mateusz Grzesiak

W tym wpisie postanowiłem udostępnić krótkie ale bardzo inspirujące nagranie video, które na zawsze zmieniło moje osobiste podejście do metodologii nauki języków obcych w tym również języka niemieckiego. Nagranie, autorstwa Mateusza Grzesiaka z jego kanału na YouTube (Mateusz Grzesiak TV), w którym zdradza najważniejsze zasady i najskuteczniejsze techniki nauki języków obcych. Metody te możesz z powodzeniem wykorzystać do nauki niemieckiego, więc zobacz koniecznie to video, bo daje ono motywację oraz inspiruje do systematycznej pracy.


O czym przeczytasz w tym artykule – SPIS TREŚCI

 


Mateusz Grzesiak – kilka słów o autorze.

Mareusz Grzesiak - jak uczyć się języków obcych.

Mateusz Grzesiak

dr. Mateusz Grzesiak, który jest autorem nagrania o nauce języków obcych, udostępnionego poniżej – to znany polski trener rozwoju osobistego, który na co dzień włada 8 obcymi językami. Z wykształcenia prawnik i psycholog oraz doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Do ponad 14 lat szkoli w 7 językach głównie na rynkach europejskim i amerykańskim. Autor 14 książek oraz licznych porad i artykułów.

Mateusz Grzesiak jest również autorem szkolenia: Szybka Nauka Angielskiego metodą FastLanguages. Podsumowując to człowiek z doświadczeniem oraz ogromną wiedzą, którą często dzieli się na swoim kanale na YouTube. W jednym z nagrań z serii: pytanie do Mateusza opowiedział o najskuteczniejszych technikach nauki języków, o których często zapomina się w tradycyjnych szkołach językowych.

Pierwsze spotkani z Mateuszem na YouTube.

Kiedyś trafiłem na ten materiał Mateusza Grzesiaka na YT i po wysłuchaniu jego porad zacząłem wcielać je w życie i uczyć się najpierw angielskiego, a potem niemieckiego w/g wymienianego naturalnego schematu i metody 1000 słów. Wcześniej miałem wiele problemów z nauką i wydałem sporo pieniędzy na edukację – jak się okazało bez efektów. Dzięki nauce metodami o których wspomina w nagraniu Mateusz w krótkim czasie opanowałem oba te języki obce. Możliwości jakie daje ta metodologia skłoniły mnie do założenia strony Niemiecki1000slow, aby każdy z Was mógł poznać ten sposób i szybko nauczyć się j. niemieckiego w krótkim czasie. Ja niestety wcześniej jej nie znałem i straciłem dużo czasu oraz pieniędzy ucząc się tradycyjnymi nieefektywnymi metodami.

Dlatego zachęcam Cię do obejrzenia poniższego nagrania, które myślę, że zmieni Twoje podejście min. do nauki języka niemieckiego oraz innych języków obcych. To tylko 12 minut a zobaczysz, że bardzo otwiera oczy.


Nauka J. Niemieckiego – w/g porad Mateusza (Video YouTube).

Zapraszam zatem do obejrzenia poniższego poradnika z serii: Pytanie do Mateusza pt „Jak uczyć się języków obcych” (w tym oczywiście o nauce języka niemieckiego). Video to ma już ponad 1 400 000 wyświetleń na YouTube oraz wiele pozytywnych komentarzy.


Język Niemiecki Nauka – Jak uczyć się szybko (porady Mateusza).

Jeśli nie masz teraz czasu aby zobaczyć video to poniżej wybrałem i opisałem najważniejsze techniki i zasady o których w nagraniu wspomina Mateusz Grzesiak. Postanowiłem ponadto odnieść się do jego porad w kontekście nauki języka niemieckiego (bo taka jest tematyka tej strony) a zatem:

1). Nauka niemieckiego – Ucz się tylko tego co jest statystycznie najczęściej używane (wybór i selektywność języka).

 

  • rozpoczynaj naukę j. niemieckiego od poznania i opanowania najpopularniejszych słów czyli wyrazów, które są najczęściej powtarzane w kontekście. Pisałem o tym już w artykule: Jak szybko nauczyć się języka niemieckiego.

Ważne: Tak jak w nagraniu twierdzi Mateusz nauczenie się tylko 1000 najważniejszych i najczęściej stosowanych niemieckich słów sprawia, że zrozumiesz od 70-85% wypowiedzi i tekstów tym języku.

  • naucz się i opanuj do perfekcji 10 najważniejszych niemieckich czasowników czyli tych najczęściej stosowanych w wypowiedziach,
  • opanuj podstawowe wypowiedzi z użyciem czasowników mieć i być w języku niemieckim. Ćwicz je bardzo często aby zautomatyzować ich użycie. Statystycznie są to dwa najpopularniejsze czasowniki (określające najczęściej wykonywane czynności w każdym kraju czynności).

2). Nauka Niemieckiego powtarzaj na głos to co słyszysz.

Mateusz Grzesiak w poradniku oraz na blogu twierdzi, że podstawą skutecznej nauki mówienia w języku niemieckim jest powtarzanie (koniecznie na głos) tego co się słyszy. Najlepsze efekty daje powtarzanie na głos gotowych niemieckich zwrotów i wyrażeń oraz całych rozmów prowadzonych lub nagranych w tym języku. Idealne nagrania do nauki i opanowania najpopularniejszych niemieckich zwrotów znajdziesz w artykule do którego link podałem dwie linijki wyżej.

3). Język niemiecki nauka – zanurz się w języku zamiast uczyć gramatyki.

Ważna zasadą podczas procesu nauki niemieckiego jest tzw. imersja czyli zanurzenie się w języku niemieckim. Jak twierdzi Mateusz Grzesiak w swoim filmie na YouTube, nie ma sensu uczyć się niemieckiej gramatyki przed opanowaniem słownictwa oraz schematów najpopularniejszych zdań. O tym również wspominałem już na swojej stronie.

Dodatkowo ucząc się j. niemieckiego:

  • ucz się według naturalnego zestawu mechanizmów (podobnych do tego w jaki sposób języka ojczystego uczą się małe dzieci).
  • opanuj podstawowe schematy niemieckich zdań i wyrażeń – słuchaj podcastów oraz pełnych zdań i wyrażeń.
  • czytaj niemieckie artykuły wraz z ich wymową
  • nauka języka niemieckiego poprzez słuchanie internetowego radia (po niemiecku) potrafi być bardzo skuteczna. Słuchaj nawet wtedy kiedy nie rozumiesz wszystkiego (najlepiej minimum po 4 godziny dziennie).
  • nauka j. niemieckiego z piosenek jest nieskuteczna (stymuluje ona inna półkulę mózgowa niż ta, która odpowiada za zapamiętywanie) – dlatego nauka języka niemieckiego w ten sposób jest stratą czasu.


Jak wygląda Nauka Języka niemieckiego metodą 1000 słów?

Z nagrania wiesz już, że fundamentem szybkiej nauki języka niemieckiego jest selektywność i uczenie się tylko tego co statystycznie najczęściej słyszymy i mówimy. Dlatego w ramach rozwinięcia tego tematu jeśli masz jeszcze chwilę to obejrzyj kolejne video, które dokładnie wytłumaczy Ci dlaczego warto rozpocząć naukę języka niemieckiego od poznania najważniejszego słownictwa oraz wyrażeń w tym języku.


Język Niemiecki Nauka – Porady Mateusza Grzesiaka – Podsumowanie

Jak twierdzi Mateusz Grzesiak Polacy są narodem bardzo inteligentnym oraz używają na co dzień jednego z najtrudniejszych języków na świecie i z tego powodu startują z wysokiego pułapu do nauki innych obcych języków w tym języka niemieckiego. Przedstawione powyżej metody i sposoby, według których uczyłem się osobiście naprawdę działają. Wykorzystaj je podczas naturalnej nauki języka niemieckiego, bo jeśli chcesz zacząć mówić i rozumieć niemiecki to dadzą Ci one przysłowiowego „kopa” oraz motywację do systematycznego uczenia się i rozwijania swoich umiejętności językowych .

PS. Daj znać w komentarzu co myślisz o tych metodach szybkiej nauki języka niemieckiego i nie tylko.

Zobacz również: Gotowe najczęściej używane niemieckie zwroty i wyrażenia, które pozwalają mówić po niemiecku bez nauki gramatyki.


 

Oceń ten wpis.

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 5 / 5. oddanych głosów: 12

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *